Engelset

ENGELSET NEDİR , NE İŞE YARAR ?Güvenlik, özellikle mekan güvenliği günümüz dünyasında son derece önemli. Şehirleşme artan nüfus ve ekonomik gerekçeler güvenlik ihtiyacınıda beraberinde getiriyor.Mekan güvenliğinin sağlanmasında ev ve işyerlerinin nasıl emniyet altına alındığı son derece önemli. Evlerde hane halkının, iş yerlerinde görevli kimselerin , doğru emniyet önlemlerini yeterli seviyede uygulamasıelzemdir.İstatisliklere göre hırsızlara karşı etkin korunan mekanlarda çok az, neredeyse minimum düzeyde hırsızlık olayı gerçekleşmektedir. Mekan güvenliğini tehdit eden art niyetli kişilere karşı geliştirilebilecek en doğru tutum, alınan doğru ve yeterli önlemlerle “caydırıcılık” oluşturmaktadır.
Yapılan araştırmalara göre bir çok hırsız mekana kapıyı kullanmak suretiyle girmektedirler. Dolayısıyla mekan güvenliğinde birinci sırada gelen koruma alanı kapılardır. Bunu açık unutulan kancasız ve kilidi yetersiz penceler izlemektedir.Kapı söz konusu olduğunda dış kapı ve kapı çerçevesinin malzemesi ve sağlamlığı ile kapı ve kapı kasası arasında boşluk olmaması önemlidir. Kilit sağlam ancak bu sefer de kapı kasası zayıf ise mekan tehdit altında demektir. Zira zayıf kasa,tornavida veya levye gibi yabancı zorlayıcı cisimlerle kanırtılarak kapı açılabilmektedir.
 

Enegleset

Engelset

Hırsızlar öncelikle yaptıkları kanun dışı işin üstlendikleri riske değmesini isterler. Çok uğraşarak, gürültü çıkararak ve çok zaman harcayarak bir mekana girmektense daha kolay başka bir seçeneğe yönelirler. Amaçları mümkün olan en kısa sürede, en az zahmetle , en düşük riskle bu eylemi gerçekleştirmektir.Hırsızların içeriye girmesi zorlaştırılmalıdır. Bunun için kullanılan bir çok yöntemden yeterli dış aydınlatma, panjur, çelik kapı, çift kilit, demir parmaklıklar, köpek beslemek gibi önlemlerin hiç birinin yeterince caydırıcı olmadığını yaşanan olaylar kanıtlamıştır.
 

Enegleset

Engelset

Suçu önlemek ve buna ilişkin çözümler geliştirmek yanlızca polisin görevi değildir. Suçun ve suçlunun önlenmesinde toplumun duyarlılığı ve bilincinin artırılmasının yanı sıra ; doğru ve yeterli güvenlik önlemlerinin alınması zaruridir.İşte HIRSIZA KARŞI ENGELSET bu doğru ve yeterli güvenlik ihtiyacı gereksinimini çözmek ve kapı ile pencerelerde TAM MANASIYLA ETKİN KORUMA SAĞLAMAK için,
MASTER KİLİT LTD tarafından geliştirildi ve üretildi. Hırsızların hangi yöntemleri nasıl kullanarak mekan güvenliğini tehdit ettikleri fikrinden yola çıkarak geliştirilen HIRSIZA KARŞI ENGELSET ile artık “doğru ve yeterli koruma” sağlanmaktadır.Hırsızların kapıları açmak için kullandıkları yöntemler genellikle şu üç unsurdur .
Kapı ile kapı kasası arasındaki boşluk levye gibi yabancı bir cisimle dışarıdan kanırtılarak kilit koruması aşılabilir. İşlevsiz kalan kapının açılmasını artık önleyemez.
Kapıda kullanılan kilidin içinde yer alan ve barel diye tabir edilen göbeğin kırılması da sıkça rastlanan yöntemlerdendir.Bir diğer yöntem ise kanırtmanın veya barelin kırılmasının mümkün olmadığı durumlarda kullanılan ve matkap gibi delici araçlar vasıtasıyla kilidin delinmesi ve işlevsizleştirilmesidir. Böylece kilit görevini yapamaz ve kapı malesef açılabilir.
İşte Master Kilit Ltd Şti ‘ nin geliştirdiği ve ürettiği HIRSIZA KARŞI ENGELSET, bu üç yöntemi de bertaraf ederek mekanlarda tam güvenlik ve koruma sağlar. Geliştirilen bu entegre 3’lü koruma sistemi tüm mevcut kapı ve kilit sistemlerine uygulanabilmekte ve son derece etkili sonuç alınmaktadır.
Patentli 3′ ü bir arada HIRSIZA KARŞI ENGELSET ‘in unsurları ve çalışma prensibi şöyledir.
  1. Emniyet Rozeti
  2. Emniyet Kancası
  3. Emniyet Çubuğu
TEHDİT : EMNİYET ROZETİ ve KİLİT GÖBEĞİİN ESNETİLEREK KIRILMASI
ÇÖZÜM : 15 TON ÇEKEN, KIRILMAZ 6 KASA VİDALI, ÇELİK BAZLI ENGELSET EMNİYET ROZETİ
  1. Emniyet Rozeti , kilit göbeğinin sessiz, rahat ve çok kısa sürede kırılmasını önler. Ancak piyasada kullanılan çeşitli rozetler kapıya içerden 6 – 7 cm’lik 2 adet uzun vidayla monte edilmektedir. Bu durumda hırsızlar önce Emniyet rozetini esnetip bu iki vidayı kırmakta ve böylece etkisiz hale gelen rozeti çıkarıp kilit göbeğinin önündeki korumayı kaldırmakta ve kişit göbeğini kırmaktadırlar.
Oysa 3’ü bir arada HIRSIZA KARŞI ENGELSET ‘te, Emniyet rozeti evin içinden değil, kapının dış yüzeyindeki ön sacın içinden, 6 adet ve 12 mm’lik kısa ve kırılmaz vida kullanılarak ve somun desteğiyle monte edilir. Böylece emniyet rozetinin 15 ton basınca dayanıklı olarak imal edilen vidaları esnetilerek kırılamaz. Böylece emniyet rozeti kilidi tam korur, kilit göbeğinin kırılmasını imkansızlaştırır.
TEHDİT : KAPI İLE KASA ARASINA YABANCI CİSİM SOKULARAK KANIRTILMASI
ÇÖZÜM: KASA İLE KAPININ BİRLELTİĞİ YERE SIFIR MONTE EDİLEN ENGELSET EMNİYET ÇUBUĞU
2. Emniyet Çubuğu, kapı ile kasasının arasına sokulan yabancı cisimlerle yapılabilecek kanırtma ve ezilmeyi engellemek ve aralarında tam bir sızdırmazlık sağlamak üzere, kapının dış yüzeyinde yer alan kapı kasasının üzerine, kapıya sıfır şekilde boydan boya monte edilir. Böylece kilit göbeğini kıramayıp, kapı kasasını kanırtma yöntemini uygulayarak kapıyı aÇmaya çalışan hırsızların yolu kesin bir şekilde kapatılmış olur. Emniyet çubuğu her türlü kanırtma ve ezilmeye karşı koyacak dirençtedir. Yabancı cisim kullanılarak kapıya müdahale etmek imkansızlaşır.
TEHDİT : KAPI KİLİDİNİN MATKAPLA DELİNEREK İŞLEVSİZLEŞTİRİLMESİ
ÇÖZÜM : KAPI ARKASI ENGELSET EMNİYET KANCASI ve KAPI ÖN SACININ İÇİNE MONTAJLANAN GÜÇLÜ SAC DESTEĞİYLE ARTAN EMNİYET ROZETİ MUKAVAMETİ
3. Kapı emniyet rozetini kıramayan böylece kilit göbeğine ulaşamayan hırsızların kullandıkları bir diğer yöntem ise maktap gibi delici aletler kullanarak kilidin delinmesidir. Kapının ön sacının arkasına yerleştirilen güçlü sac desteği sayesinde emniyet rozetinin mukavameti yüksek seviyede artar ve kilidin delinerek bertaraf edilmesi olanaksızlaşır. Hırsızların caydırılmasında kapıların hem dıştan hem içten korunması önem arz eder. Kapının iç tarafına monte edilen ENGELSET EMNİYET KANCASI , kapı ile kasası arasındaki esnemeyi ve kanırtmayı tamamen engeller. Mekan sahibi evde veya dışarıdayken, kapı kapatıldığından ENGELSET EMNİYET KANCASI yuvasına oturur ve göreve başlar ve istenmeyen girişleri önler.
3’lü HIRSIZA KARŞI ENGELSET monte edildiği tüm kapılara uyar ve başarıyla uygulanır. Emniyet çubuğu ile kapı dışından Emniyet kancası ile içeriden kapı her türlü zorlamaya karşı korunur. Kapı sacı içine uygulanan ve kilidin delinmesini engelleyen güçlü sac desteğiyle evler ve işyerleri güvenli, sahipleri mutlu ve keyifli . . .
HIRSIZA KARŞI ENGELSET
ÜÇLÜ KORUMA, GÜÇLÜ KORUMA
HIRSIZA KARŞI ENGELSET
TAK KAFANA RAHAT ET

1 yorum

Sohbet odalarıYayın tarihi11:03 pm - Eki 13, 2019

Güzel hizmetlerinizden ötürü emeklerinize sağlık diyorum. https://www.sohbetodalari.app

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.